Betta samec red

Maximální velikost: 6-9 cm

Chov: Poměrně snadný

Min.vel.n.: 20-30 litrů pro jednoho samce.

Snášenlivost: Společenská, teritoriální

Dostupnost Skladem
Možnosti doručení
Kód: R271
100 Kč
Betta samec red
> Původ: Asie: Thajsko, Zadní Indie, Malajský poloostrov, Siam, Sumatra, Jáva a Borneo.

> Biotop: Asie

> Délka života: 2-3 roky.

> Dop.počet ryb: Ideálně 1 samec, chovat samostatně. Nikdy nechovat 2 samce v jedné nádrži! V menších akváriích (okolo 15 litrů) je vhodné chovat pouze jednoho samce bez samic. Ryby, bez ohledu na pohlaví, jsou často velmi vnitrodruhově agresivní a chov více ryb v malé nádrži může skončit fatálně. V případě, že máme hustě zarostlou nádrž o objemu 150 litrů a více je možné chovat skupinu 1 samec a 2 samice a ani tak se možná časem nevyhneme separaci jedinců z důvodu vnitrodruhové agresivity. Pro odchov je v třecí nádrži umístěn pouze jeden samec s jednou samicí.

> Pohlaví: Jedním z nejčastěji používaných znaků určování pohlaví je urogenitální papila (močopohlavní bradavka). Tento poznávací znak však není 100%. Tuto papilu mohou mít výraznou i mladí samci. Ve chvíli, kdy však nenalezneme u ryby močopohlavní bradavku, jedná se spolehlivě o samce. Sameček mívá delší břišní ploutve. Samička mívá zakulacenější hlavu. Pohlaví lze spolehlivě určit zpravidla ve stáří cca 6 měsíců (dle velikosti ryb).

> Krmení: Všežravec - živé, mražené, sušené, granulované

> Snášenlivost: V rámci svého druhu lze chovat v jedné nádrži pouze jednoho samce. K ostatním rybám je mírná. Potěr ostatních ryb (stejně tak i vlastních ryb po určitém časovém období) považuje za kořist.

Doplňkové parametry

Kategorie: Akvaristika
Maximální velikost: 5 - 10 cm
Snášenlivost: Společenská, Teritoriální

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole: