Krab suchozemský - Cardisoma Armatum

Maximální velikost: 10-15 cm

Min.vel.n.: Pro párek krabů zvolte paludárium o rozměrech zhruba 110 × 50 × 30 cm (d × š × v). S poměrem souše 2 : 1 a výškou vodního sloupce tak, aby se zvířata mohla celá ponořit.

Chov: Souš zhotovte z říčních oblázků či písku (souš budou zřejmě přerývat a hledat v ní zbytky potravy - je to jejich přirozené chování), instalujte také několik úkrytů z vhodných větví, kořenů či kamenů. Voda může být s příměsí mořské soli v poměru 1 lžička na 100 l. Teplota vody 20 - 24 °C, nutná dobrá filtrace, nebo častá výměna, pro čistotu vody. Krabi budou rádi za možnost lokálního tepelného ohřevu až na 35 °C (UV lampa). Pro dobrou stavbu krunýře je zapotřebí působení UVA a UVB zářivky a dodávaní vápníku. Je nutné dodržovat cyklus dne.

Dostupnost Skladem
Možnosti doručení
Kód: R117
220 Kč
Krab suchozemský - Cardisoma Armatum
> Délka života: 5 - 10 let

> Krmení: Krabi jsou všežravci, kteří opravdu nejsou vybíraví. S chutí přijímají zbytky hmyzu, rybího masa, žížaly, i mrtvé ryby, moučné červy a podobně. Také kousky salátu, spařené kopřivy či špenát a pokud dáte do akvária kytičku, časem skončí v krabím žaludku. Také nabídněte různou krájenou zeleninu a ovoce. Důležitý je vápník (např. skořápky vajíček, školní křída), který je dobré do jídla přimíchat

Doplňkové parametry

Kategorie: Akvaristika
Maximální velikost: 10 - 15 cm
Snášenlivost: Dravec

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole: