Neonka obecná - Paracheirodon innesi

Maximální velikost: 3-5 cm

Chov: Poměrně snadný

Min.vel.n.: Běžný chov v nádrži střední velikosti o minimální délce 80 cm, 80-120 l. Nikoliv stísněné prostředí. Osázení běžnými rostlinami. Porost hustý s volným prostorem. Celkem by mělo být osázeno 60 – 70 % celkové plochy. Dno by měl tvořit materiál zrnitosti 3 – 5 mm a tmavé barvy, neboť poskytne neonkám pocit většího bezpečí a vynikne také lépe jejich barevnost. I dekorační kameny a kořeny by měly mít tmavou barvu.

Snášenlivost: Společenská

Dostupnost Skladem
Možnosti doručení
Kód: R229
12 Kč
Neonka obecná - Paracheirodon innesi
> Původ: Jižní Amerika: Brazílie, Peru, Kolumbie

> Biotop: Amazonie

> Délka života: Středněvěká, v akváriích se dožívá cca 5 let, ve volné přírodě až 8 let.

> Dop.počet ryb: Doporučuje se chovat ve skupině o minimálním počtu 10 a více rybek, neboť chování těchto rybek v nádrži souvisí s jejich počtem. Pokud je chováno menší množství, pak se neonky zdržují především v dolní části akvária. Větší skupiny vytvářejí tzv. školy, které plavou po celém akváriu

> Pohlaví: Samička je větší, robustnější a má zakřivený modrý pruh, sameček je menší, hubenější a má rovný pruh. Pohlavní rozdíly jsou zřetelné ve stáří dvou až tří měsíců. Sameček je štíhlý a má nepatrně vpadlé bříško. Samička je silnější, je v bříšku plnější a zakulacenější. Zářivý modrozelený pruh těla je u samičky lomený. U samečka má zářivý pruh spíše přímější tvar.

> Krmení: Potravou neonek jsou nitěnky, pakomáří larvy tzv. patentky, perloočky (Daphnia, Bosmina), velmi vhodné jsou živé nebo mražené buchanky (Cyclops strenuus), suché vločkové krmivo a hlávkový salát. Krmit je lépe málo, ale raději častěji.

> Snášenlivost: Velmi snášenlivá ryba, vhodná do většiny typů společenských nádrží

Doplňkové parametry

Kategorie: Akvaristika
Maximální velikost: 3 - 5 cm
Snášenlivost: Společenská

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole: