Paví oko santa claus - Poecilia reticulata

Maximální velikost: 3-6 cm

Chov: Snadný

Min.vel.n.: 20 litrů pro 1 samce a 2 samice. Větší nádrž je ale lepší. Pokud je to možné, vždy chováme více samiček. Dá se chovat v malých nádržích bez škodlivých následků pro vzrůst jedinců a jejich nádherných barev.

Snášenlivost: Společenská

Dostupnost Skladem
Možnosti doručení
Kód: R429
25 Kč
Paví oko santa claus - Poecilia reticulata
> Původ: Jižní Amerika; Venezuela, Batbados, Trinidad a Tobago, severní Brazílie a Guyana (zavlečena na mnoho dalších míst). Je to jedna z nejhojnějších ryb, Obrovská hejna obývají teplé brakické i sladké vody jihoamerického kontinentu.

> Biotop: Amazonie

> Délka života: Samec zpravidla 1-2 roky, samice 2-3 roky.

> Dop.počet ryb: Záleží pouze na velikosti akvária, kterému přizpůsobíme počet chovaných jedinců (základní pomůckou je poměr 1 cm délky ryby = 1 litr vody). Pozor na přerybnění. Jako všechny živorodky produkují hodně detritu, což má za následek zhoršení kvality vody.

> Pohlaví: Sameček je barevnější a liší se řitní ploutví přeměněnou v rozmnožovací ústrojí nazývané u živorodek gonopodium. Samci mají výrazně prodlouženou ocasní a hřbetní ploutev. Samičky jsou méně barevné a výrazně větší (samci 35 mm, samice 60 mm). Samička má v dolní břišní části v blízkosti řitní ploutve výraznou tmavou skvrnu březosti. Samec je pohlavně dospělý přibližně ve třech měsících a samice ve čtyřech měsících

> Krmení: Všežravec - pro dobré vybarvení a růst by strava měla být pestrá a obsahovat masitou i rostlinnou složku. Bez problémů přijímají i umělá krmiva, vločky i granule.

> Snášenlivost: Velmi přátelská a mírumilovná rybka vhodná do jednodruhových i společenských nádrží.

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole: