Sagittaria subulata

Je vhodná pro chov ve studenovodním akváriu, ale můžeme ji pěstovat i v tropech. Rychle se přizpůsobí různým změnám teplot od 16 ° C do 28 ° C. Všechny tyto rostliny dobře rostou v akváriu s optimální teplotou 17-23 ° C a silným světlem.
Dostupnost .
Možnosti doručení
Kód: A024
55 Kč
Sagittaria subulata
Rostoucí v akváriu vytváří krásné smaragdové louky. Je vhodná jako popřední rostlina, podobně jako drobné formy mníkovce tvoří podvodní trávník. Ale na rozdíl od různých druhů Żabienica, které mají vysoké nároky na světlo, může být umístěna v blízkosti velkých rostlin, které částečně berou osvětlení akvária. V dekorativním smyslu vypadá lépe než Żabienica jemný, vyžaduje méně světla a roste pomaleji.
Je vhodná pro chov ve studenovodním akváriu, ale můžeme ji pěstovat i v tropech. Rychle se přizpůsobí různým změnám teplot od 16 ° C do 28 ° C. Všechny tyto rostliny dobře rostou v akváriu s optimální teplotou 17-23 ° C a silným světlem. CO 2může pomoci zvýšit rychlost růstu. Na kvalitu vody nejsou kladeny žádné zvláštní požadavky. Je nutné sledovat čistotu vody v akváriu, je žádoucí, aby filtr měl vysokou účinnost, potřebnou k zabránění zanášení substrátu.
Tvrdost a reakce vody nehrají zvláštní roli, pH 6,0-8,5, DH 5-20°. Šípky snášejí různou tvrdost vody a pH, ale jsou velmi náročné na jasné světlo, které by mělo být 10-12 hodin denně. Intenzita umělého osvětlení by měla být minimálně 0,7 W/l. V silném světle získávají listy rostliny šťavnatou zelenou barvu.
Kořenový systém nitkovitý, jemný, oddenek hlíznatý. Nesnáší přítomnost velkého množství bahna v substrátu a množství drobných nečistot ve vodě. Může růst v písčitém substrátu, ale zvláště dobře roste s přidáním hliněných kuliček. Nejlépe se mu daří v zahradní půdě bohaté na živiny. Důležité je přidávat železo, protože jeho nedostatek způsobuje žloutnutí listů (chlorózu).
Tento druh patří k rostlinám, které se hodí prakticky do každé nádrže. Nenáročné, ideální pro přední část akvária k vyplnění mezery uprostřed a přední části akvária. Miluje velmi ostré světlo, proto je vhodné ji vysadit do nejsvětlejších částí akvária. Krátké výhony tvoří kompaktní skupinu. Všechny odrůdy jsou vhodné pro skupinovou výsadbu ve střední, zadní a dokonce i přední části akvária. Je třeba pamatovat na to, že rychle porostou pomocí běháků a vytvoří hustý trávník. Jednotlivé sazenice by měly být umístěny 4 cm od sebe. Hustota osazení - 4 rostliny 15 cm 2 .
Pokud rostlina není ořezána, může za příznivých podmínek dosáhnout výšky půl metru. Ale když se přesunete do stínované sady, může se znovu snížit. V obchodech se často prodávají rostliny z vodního pěstování, které jsou 15-20 cm vysoké a mají kopinaté listy. Dlouho ponořený ve vodě postupně mutuje a stává se spíše podvodní odrůdou šípek.
V procesu této přeměny šípek shodí všechny své listy a nezkušený akvarista může rozhodnout, že rostlina je mrtvá. Při bližším zkoumání si však všimneme drobných nových výhonků v jeho střední části. Když se rostlina přizpůsobí novým podmínkám, můžete její růst regulovat narušením substrátu nebo upravit její výšku změnou intenzity světla v akváriu.
Snadno se množí podzemními řízky, generativní množení semeny je obtížnější a pracnější.

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole: