Vallisneria spiralis

Je považována za nenáročnou rostlinu na kvalitu vody, příliš měkká voda však brzdí růst, neboť dobře reaguje na přítomnost vápníku.
Dostupnost .
Možnosti doručení
Kód: A027
49 Kč
Vallisneria spiralis
Je považována za nenáročnou rostlinu na kvalitu vody, příliš měkká voda však brzdí růst, neboť dobře reaguje na přítomnost vápníku. pH 6 - 8. Substrát - nejlépe štěrk s přídavkem jílu. Vysazujeme ho ve skupinách do zadní nebo boční části akvária tak, aby byl vidět kořenový základ. Rychle roste a rozmnožuje se vegetativně podzemními výběhy. Může dát několik desítek mladých rostlin ročně a může kvést, i když se to stane sporadicky a když máme rostliny obou pohlaví. Osvětlení by mělo být jasné nebo dokonce velmi jasné, při nedostatečném osvětlení rostlina bledne a umírá. Teplota v chovu nehraje hlavní roli, v rozmezí 17-24°C, dlouhodobě však ne nižší než 15°C. Při příliš vysokých teplotách, do 30°C, roste pomaleji a má slabou a slabou strukturu.
Existuje i další forma tohoto druhu Vallisneria spiralis Linnaeus forma totifolia se spirálovitě stočenými listy, které jsou o něco kratší, širší, silnější a jemnější barvy. V akváriu se snadno rozmnožuje podzemními běhouny. Dceřiné rostliny se vyvíjejí ve značné vzdálenosti od rodiče. V akváriu vypadá velmi dekorativně, ale potřebuje teplejší vodu a mírné osvětlení.

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole: