Aloe gel 100 ml

čistý výtažek z ALOE VERA rychle obnovuje poškozený ochranný sliz na kůži ryb hojí drobná poranění
Dostupnost Skladem
Možnosti doručení
Kód: UP44
70 Kč
Aloe gel 100 ml
Dávkování

5 ml na 25 l akvarijní vody.

Aplikace

Gel aplikujte 1 – 2x denně po transportu, přelovování nebo jiné manipulaci s rybami.

.

Podrobný návod k použití

Je to čistý extrakt z listů rostliny Aloe Vera (Aloe Barbadensis Miller). Jedná se o přírodní, mírně gelovou, čirou tekutinu světle zelenkavé barvy. Aloe Vera a její léčivé účinky byly známy již před více než 1000 lety před naším letopočtem a dnes je moderní vědou prokázáno široké spektrum účinků, které mimo jiné využíváme velmi úspěšně také v akvaristice, teraristice a u okrasných venkovních jezírek.

Protože se jedná o rostlinu s vyloženě ojedinělými až téměř bájnými účinky (bývá označována jako přírodní zázrak), podívejme se na působení extraktu této unikátní rostliny detailněji, protože i hrubý výčet těchto účinků nám lépe osvětlí možnosti jejich využití v akvaristice, i když popravdě řečeno těžiště využití Aloe Vera samozřejmě spočívá v humánních oborech jako je lékařství a kosmetika.

Tato rostlina obsahuje více než 200 komponentů. Například: Vitamíny A, B1, B2, B6, B12, C, E a podobně, stopové prvky, aminokyseliny, enzymy, lignin, saponiny atd. Soubor těchto komponentů se vzájemně potencuje a vědecky byly prokázány účinky: baktericidní, protizánětlivé, regenerační, prokrvující, výživné, viricidní, anestetické, antipyretické, detoxikační, protialergické a harmonizující.

V akvarijní praxi využíváme především účinků:

Regeneračního – gel velmi příznivě působí při obnově buněk venkovních (kůže) a vnitřních dutin (sliznice).

Baktericidního a fungicidního – velmi účinně napomáhá při nežádoucích, ale nutných zákrocích v akváriích vždy, hrozí-li poškození rybího ochranného slizu, při poranění kůže ryb, žaber, očí, ploutví a podobně. (hrozí u ryb importovaných, léčených, často přechytávaných, výstavních a podobně).

Velmi dobrých výsledků použití Aloe Vera v akvaristice bývá dosahováno při tření problematických druhů ryb a u ryb, při jejichž reprodukci utrpí kůže vlivem okusování sekretu potěrem, razantního průběhu tření a podobně.

Aplikaci ALOE GELU doporučujeme vždy po nutných zákrocích, jako jsou přelovování a třídění odrostlého potěru, rybek určených k prodeji nebo rybek právě nakoupených pro naše akvárium. Rovněž po uplynutí nutné doby léčebných lázní ať krátkodobých či dlouhodobých je velmi vhodné nadávkování ALOE GELU pro dokonalé vyhojení poraněných či napadených míst rybího těla, urychlení obnovy ochranného slizu a celkově zklidnění organismu.

ALOE GEL je velmi vhodný doplněk přípravků START PLUS, CLEAR AQUA, VITAMIN a REVIT.

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole: