Amazon 1000 ml

Čistý přírodní výtažek z rašeliny s nízkým pH používá se k přípravě akvarijních vod amazonského typu snižuje pH akvarijní vody a má antibakteriální účinky
Dostupnost Skladem
Možnosti doručení
Kód: UP14
240 Kč
Amazon 1000 ml
Používá se k přípravě akvarijních vod amazonského typu, domova většiny tropických ryb chovaných ve sladkovodních akváriích. Pomáhá vytvářet přirozené prostředí vod deštného pralesa ve Vaší nádrži, což je nezbytné při chovech ryb z této oblasti. Snižuje pH akvarijní vody a má antibakteriální účinky.
Dajana Amazon 1000 ml
Dávkování
5 ml na 25 l akvarijní vody.
Doporučujeme používat současně s přípravkem START+.

.Podrobný návod k použití
Amazon je čistý produkt, složený z výtažků přírodních látek. Používá se k přípravě akvarijních vod amazonského typu a má nízké pH. Pomáhá vytvářet přirozené prostředí vod deštného pralesa ve Vaší nádrži, což je nezbytné zejména při chovech tzv. problematických, málo domestifikovaných ryb z této oblasti. Importérům akvarijních ryb pomáhají výrobky tohoto typu překlenout dobu karantény importovaných ryb do oblastí, ve kterých se voda svým složením výrazně liší od vod tropických. Profesionálním akvaristům slouží tyto výluhy při přípravě tzv. vývojových vod pro tření obtížně se množících ryb. Jedná se například o rody Symphysodon, Cheirodon, Sturisoma, Rineloricaria a některé choulostivé druhy rodu Corydoras.
Pro úspěšný chov těchto ryb, případně pokus o jejich rozmnožení si alespoň zběžně připomeňme vlastnosti tropických vod. Dle lokality barva od nažloutlé až k černé. Zbarveny humínovými kyselinami a výluhy různých dřevin a rostlin.
Obsahují třísloviny a lignin, které ve vodě působí bakteriostaticky. Vody v tropech bývají měkké až velmi měkké, téměř bez uhličitanové tvrdosti, velmi málo vodivé a většinou s velmi nízkým pH.
Je zřejmé, že v těchto vodách se nedaří bakteriím, plísním ani řasám. Rybky importované z těchto vod obtížně snášejí přechod na jiné typy akvarijních vod a i když tropickou vodu lze napodobit jen velmi nepřesně, Amazon nám v tomto úsilí výrazně pomůže.

Při ošetřování jiker Amazonem doporučujeme nepřekročit zabarvení světlého čaje, neboť by mohlo dojít k opožděnému líhnutí plůdku, případně k úplné mumifikaci jiker.
Amazon rovněž doporučujeme dávkovat při likvidaci nálevníkových kultur a při nadměrném zařasení nádrže. Ve spojení s dávkou přípravku CLEAR AQUA dosáhneme velmi efektní, jantarově opalizující akvarijní vody. Esteticky velmi vhodným dekorativním doplňkem jsou pečlivě vyvařené kořeny porostlé kapradinou Microsorium Pteropus, které se v těchto typech vod výtečné daří.
Uchovávejte v chladnu a temnu a hlavně mimo dosah dětí.

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole: