Ampularia hnědá

Maximální velikost: 6-8 cm

Chov: Často se plete s druhem Pomacea bridgesi (Měchýřovka východní) - na záměnu pozor, měchýřovka neničí rostliny. Může dorůst až do velikosti 10 cm, proto bývá často prodávána pod jménem Ampullaria gigas. Tento obojživelný plž zůstává v průběhu dne ponořený, skrytý ve vegetaci v blízkosti povrchu. Více aktivní je v noci, kdy může opouštět vodu při hledání potravy nebo místa pro snůšku. Akvárium musí být zakryté, tito šneci často a rádi cestují, a to i dost daleko od akvária. Aktivita tohoto tvora se mění s teplotou vody. Při 18°C už se stěží pohybuje. Při vyšších teplotách se zkracuje délka života (dožívá se až 4 let). Přesto je Pomacea canaliculata více odolný proti nižším teplotám než většina ostatních plžů z rodu Pomacea. Protože ampulárky mají ve střevech velké množství mikroorganismů na pomoc s trávením potravy, jejich výkaly mohou značně zatěžovat vodu. Na chov jedné dospělé ampulárky se doporučuje 50 a více litrů.

Dostupnost Vyprodáno
Možnosti doručení
Kód: R169
30 Kč
Ampularia hnědá
> Rozšíření: Jižní Amerika: mokřiny v Amazonii - původní domovina. V současnosti hojně rozšířený druh také v jihovýchodní Asii a na jihu USA, kde je považován za problematický invazivní druh.

> Krmení: Jí téměř všechny druhy rostlin, není vhodná do rostlinných akvárií. Vyžaduje dostatek potravy, proto se doporučuje přikrmovat, jinak vám začne ožírat rostliny, zejména jemnolisté. Krmení ampulárek je velmi snadné, neboť žerou téměř cokoliv co mohou roztrhat a dostanou do svých úst. Žerou zeleninu - okurky, špenát, mrkev a salát, krmivo pro ryby, mrtvé ryby, jiné plže a jejich vajíčka, řasy, mořské garnáty, patentky.

Doplňkové parametry

Kategorie: Akvaristika
Maximální velikost: 5 - 10 cm
Snášenlivost: Společenská

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole: