Neonka Modrá - Paracheirodon simulans

Maximální velikost: 2-3 cm

Chov: Poměrně snadný

Min.vel.n.: Modrá neonka se dá chovat i v menších nádržích, okolo 40 litrů. Lépe vynikne ve větších hejnech a větších nádržích. Důležitá je pro ně hlavně délka, která by měla být nad 50 cm.

Snášenlivost: Společenská

Dostupnost Skladem
Možnosti doručení
Kód: R232
24 Kč
Neonka Modrá - Paracheirodon simulans
> Původ: Jižní Amerika: povodí horního toku Rio Negro a řeky Orinoko

> Biotop: Amazonie

> Délka života: Středněvěká, v akváriích se dožívá cca 4 let, ve volné přírodě až 8 let.

> Dop.počet ryb: Je to hejnová ryba, která se cítí dobře ve větším počtu. Mělo by být chováno nejméně 10 kusů, čím víc tím líp. V menším počtu mohou být plaché a stresované.

> Pohlaví: Zářivý pruh je u samičky prohnutější, u samečka má přímější tvar. Samečci jsou také štíhlejší, samičky mají více zakulacená bříška. Pohlavní rozdíly jsou zřetelné již ve stáří dvou až tří měsíců.

> Krmení: Potrava by měla být přizpůsobena jejich menší velikosti. Vhodné je mražené krmivo – cyclop, dafnie, artemie, veškeré drobné sušené krmivo (například vločky), ale nejlepší krmivo je živé. Mražené krmivo je potřeba předem rozmrazit a propláchnout vodou. Krmíme v malých dávkách, které stihnou ryby ihned zkonzumovat. Přijímají potravu převážně z vodního sloupce. Lepší je krmit častěji v menších dávkách.

> Snášenlivost: Tato ryba je čilá a mírumilovná. Je vhodné ji chovat v přítomnosti jiných nepříliš velkých a mírných druhů ryb. Hodí se do akvárií s krevetkami. Není dobré ji chovat spolu s velkými, agresivními či dravými rybami.

Doplňkové parametry

Kategorie: Akvaristika
Maximální velikost: 1 - 3 cm
Snášenlivost: Společenská

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole: