Parmička Černopruhá - Crossocheilus siamensis

Maximální velikost: 10-15 cm

Chov: Snadný

Min.vel.n.: Jsou to ryby dorůstající do cca 15 cm a chovat by se měly alespoň po dvou. Po dosažení velikosti přes 10 cm by měly být v akváriu o velikosti alespoň 100 litrů a větším.

Snášenlivost: klidná, společenská

Dostupnost Skladem
Možnosti doručení
Kód: R268
39 Kč
Parmička Černopruhá - Crossocheilus siamensis
> Původ: Asie: Thajsko, Sumatra, Malajsie, Borneo.

> Biotop: Asie

> Délka života: Dožívá se až 10 let.

> Dop.počet ryb: Záleží pouze na velikosti akvária. Chovat by se mělo menší hejno 4 a více kusů. Žádné problémy nejsou při chovu 2 nebo 3 kusů, je ale nevhodné chovat je samostatně. Tyto ryby si jiných většinou nevšímají a prohánějí se po nádrži mezi sebou.

> Pohlaví: Rozdíly mezi pohlavími nejsou viditelné. Běžným způsobem se nedá určit ani v dospělosti, jelikož se ryby v akváriích nerozmnožují

> Krmení: Je to ryba, kterou si mnozí do akvária pořizují díky její pověsti řasobijce. Je to zároveň jeden z mála vodních živočichů, který konzumuje i černou štětičkovou řasu - ruduchu. Přijímání potravy je u této ryby rozděleno na dvě fáze. V mládí se živi téměř výlučně řasami, převážně zelenými. Poté co povyroste (cca 5 a více cm) mění se na všežravce, kdy kromě řas přijímá veškerou běžnou potravu pro ryby (umělá krmiva, zelené i živé a mražené). I v dospělosti nepřestává konzumovat řasy. Černou štětičkovou řasu však konzumuje jen z nouze. Zelené řasy v přítomnosti těchto ryb nemají šanci na výraznější bujení. Pokud ovšem chcete, aby se vrhla i na černou řasu výrazněji, musíte přestat v akváriu na pár dní krmit. Jakmile má hlad, přestane si vybírat a konzumuje co najde. Hladovění však nesmí trvat příliš dlouho, jinak by se mohla výrazněji zaměřit i na okusování rostlin, což jinak nedělá. Ani tato ryba však nedělá zázraky. S řasou v akváriu může výrazně pomoci, ale pokud jsou v akváriu podmínky pro jejich bujení, budou se stále tvořit a ani tato rybka vás jich zcela nezbaví.

> Snášenlivost: Klidná, mírná rybka, která se výborně hodí do společenských akvárií.

Doplňkové parametry

Kategorie: Akvaristika
Maximální velikost: 10 - 15 cm
Snášenlivost: Společenská

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole: