Plata wg - Xiphophorus maculatus wg

Maximální velikost: 4-6 cm

Chov: Poměrně snadný

Min.vel.n.: 30 litrů pro 1 samce a 2 samice. Větší nádrž je ale lepší. Pokud je to možné, vždy chováme více samiček.

Snášenlivost: Společenská

Dostupnost Na objednání
Možnosti doručení
Kód: R214
25 Kč
Plata wg - Xiphophorus maculatus wg
> Původ: Střední Amerika: Guatemala, Honduras, Mexico

> Biotop: Střední Amerika

> Délka života: 3-5 let. Bohužel často přešlechtěné druhy hynou i dříve.

> Dop.počet ryb: Záleží pouze na velikosti akvária, kterému přizpůsobíme počet chovaných jedinců (základní pomůckou je poměr 1 cm délky ryby = 1 litr vody). Pozor na přerybnění. Jako všechny živorodky produkují hodně detritu, což má za následek zhoršení kvality vody.

> Pohlaví: Pohlaví je rozeznatelné na první pohled, samci mají krátký pohlavní orgán - gonopodium (v kopulační orgán přeměněná řitní ploutev samců ryb z čeledi živorodkovitých). Samice jsou robustnější, plnější v bříšku. Samci jsou o trochu menší a štíhlejší. Existuje velké množství barevných variet, které se liší jak zbarvením tak tvarem ploutví. Lze se setkat také s množstvím kříženců, především s mečovkami.

> Krmení: Všežravec - pro dobré vybarvení a růst by strava měla být pestrá a obsahovat masitou i rostlinnou složku (ta je pro dobrý růst nutná), řasy. Bez problémů přijímají i umělá krmiva, vločky i granule.

> Snášenlivost: Klidná, tolerantní, hejnová ryba vhodná i do společenských nádrží s podobně velkými rybami. Samci mají mezi sebou hierarchii, kdy alfa samec odhání slabší jedince.

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole: