Polozobanka Malajská - Dermogenys pusilla

Maximální velikost: 5 - 7 cm

Chov: Poměrně obtížný

Min.vel.n.: 60 litrů - nádrž co nejdelší

Snášenlivost: Společenská

Dostupnost Skladem
Možnosti doručení
Kód: R293
38 Kč
Polozobanka Malajská - Dermogenys pusilla
> Původ: Asie: Filipíny, Thajsko, Malajsie, Imdie, Indonésie

> Biotop: Asie

> Délka života: Informace se různí, v akváriích zpravidla 3 roky.

> Dop.počet ryb: Ideální je monokultura, případně s rybami dna (Corydoras, Loricaria) v prostorné nádrži dlouhé alespoň jeden metr, s výškou hladiny 20-40 cm. Na jednu rybu bychom měli počítat asi 20 cm2 plochy hladiny.

> Pohlaví: Samci jsou o něco menší než samice, štíhlejší a hřbetní a řitní ploutev mají obvykle červenou. Také samice mohou mít červené odstíny v ocasní ploutvi, ale mnohem méně výrazné. Zajímavá rybka se zobákovitě prodlouženou tlamkou má velmi štíhlé, ze stran stlačené tělo. Mimo stříbrné až fialové břicho je zbarvena modrozeleně. Nápadná je horní čelist, která je o polovinu kratší než spodní

> Krmení: Všežravec - základ stravy by měl tvořit drobný vodní hmyz, živé, mražené, vločkové. Tyto ryby velmi pomalu jedí, pokud jsou chovány s běžnými rybami, trpí hladem, jelikož na ně potrava nezbude.

> Snášenlivost: Snášenlivá rybka. Může být v akváriu s jinými druhy (pozor na přísun potravy). Pokud chcete chovat více samečků v jednom akváriu, mělo by být větší a zarostlé, kvůli možnosti úkrytu slabších samců.

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole: