Závojnatka Red-white - Carassius auratus red-white

Maximální velikost: 12-18 cm

Chov: Poměrně snadný

Min.vel.n.: Vzhledem ke značné produkci odpadních látek platí, že čím větší nádrž, tím lépe. Jeden dospělý jedinec by neměl být chován v méně než 100 litrech vody (vhodnější je chovat tyto ryby v nádržích nad 200 litrů, jelikož chovat jen jeden kus není ideální). Často prodávané nádržky ve tvaru koulí jsou zcela nevhodné.

Snášenlivost: Klidná

Dostupnost Skladem
Možnosti doručení
Kód: R244
89 Kč
Závojnatka Red-white - Carassius auratus red-white
> Původ: Asie: Čína, Japonsko.

> Biotop: Asie

> Délka života: Až 10 let, ale stále více přešlechtěné variety se zpravidla dožívají kratšího věku.

> Dop.počet ryb: 2-4 kusy, může jich být klidně i více, rozhodující je pouze velikost nádrže. V zahradních jezírkách se jich pohromadě chovají desítky. V případě, že si jich chcete do jezírka pořídit více, mějte na paměti, že v našich podmínkách zimu venku nepřežijí

> Pohlaví: Samička má řitní otvor vystouplý ve tvaru malého kladélka (1-2 mm). Je lépe patrné zvláště u starších samic, které se již vytíraly. Sameček má řitní otvor naopak "utopený" ve tvaru malé prohlubně.
Samička je zavalitější, hlavně v období tření, kdy je zaplněna jikrami, u samečka se projevuje v období tření třecí vyrážka na skřelích a na hlavě (bílé tečky připomínající krupičku)

> Krmení: Všežravec - zkonzumují prakticky cokoliv, důležitou součástí jejich potravy by měla být rostlinná složka, dále pak živé i mražené krmení, červi, slimáci a také umělé krmivo, které se prodává ve formě granulí speciálně pro tyto ryby a má dlouhou tradici. Pokud mají rybky dobře prospívat a množit se, strava musí být pestrá a zahrnovat všechny složky

> Snášenlivost: Nepatří do společenského akvária, ale do samostatné nádrže, nejlépe menší hejno. Jsou to sice ryby klidné, ale mají nedokonalé trávení a jejich odpadní produkty silně znečišťují vodu, což je pro některé druhy ryb jedovaté prostředí(prudce se zvyšuje obsah dusíkatých látek ve vodě)

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole: