Balon Molla calico - Poecilia sphenops 'Balloon molly'

Velikost: 4-6 cm

Chov: Poměrně snadný

Min.vel.n.: 80 litrů - může být i menší nádrži, ale pak je nutné zvýšeně dbát na čistotu, i když je to celkově nenáročná ryba.

Snášenlivost: Společenská

Dostupnost Skladem
Možnosti doručení
Kód: R278
40 Kč
Balon Molla calico - Poecilia sphenops 'Balloon molly'
> Původ: Uměle vyšlechtěný druh

> Délka života: 2-3 roky.

> Dop.počet ryb: Záleží pouze na velikosti akvária, přičemž jako u většiny živorodek by samice měly mít převahu. Chov by měl mít alespoň 5 kusů a prostorné akvárium je ideální.

> Pohlaví: Pohlaví je rozeznatelné na první pohled, samci mají pohlavní orgán - gonopodium (v kopulační orgán přeměněná řitní ploutev samců ryb z čeledi živorodkovitých). Samice jsou větší a v akváriích dorůstají do 6 cm, samci jsou menší a dorůstají do velikosti 4 cm. Samci mají větší hřbetní ploutev.

> Krmení: Všežravec - v absolutním smyslu slova. Jestliže se nějaká ryba je schopná užrat k smrti, pak právě všechny variety mollyn. Základem stravy by měla být pestrost. Konzumují zelené krmivo (salát, špenát, mrkev, hrášek...), vločkové, granule, živé i mražené krmení, řasy, korýše. Zelená složka by v potravě neměla chybět.

> Snášenlivost: Klidná, tolerantní ryba vhodná i do společenských nádrží s podobně velkými rybami. Občas se může stát, že menším závojnatým rybkám okusuje ploutve.

Doplňkové parametry

Kategorie: Akvaristika
Maximální velikost: 5 - 10 cm
Snášenlivost: Společenská

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole: