Keříčkovec žabí - Clarias Batrachus

Velikost: 45 - 65 cm

Chov: Poměrně snadný

Min.vel.n.: 200 litrů (minimálně 1,5 m dlouhé). Pro více ryb je třeba alespoň 400 litrů

Snášenlivost: Dravec

Dostupnost Skladem
Možnosti doručení
Kód: R348
89 Kč
Keříčkovec žabí - Clarias Batrachus
> Původ: Asie: Srí Lanka, Indie, Pákistán, Nepál, Bangladéš, Barma, Malajsie, Filipíny, Jáva, Thajsko, Indonésie, Bali, Sumatřa, Borneo. Zavlečen byl i na území USA (Florida, Mexický záliv)

> Biotop: Asie

> Délka života: Cca 20 let.

> Dop.počet ryb: 1 kus, ve velké nádrži pár.

> Pohlaví: Lze rozeznat až po dosažení cca 15 cm. Samice je větší, silnější v břišní partii a zavalitější. Samci mají sytější zbarvení než samice a mají tmavé skvrny na zadní části hřbetní ploutve. Existují také albinotičtí jedinci a řada jiných barevných variet (často chovaná strakatá forma je uměle vyšlechtěnou)

> Krmení: Všežravec - velké kousky masa, malé ryby, žížaly a červi, zelené krmivo a tabletované krmivo s spirulinou, mraženou potravu, řasy. Přijímají i granulovanou stravu - tímto druhem potravy je vhodné krmit s opatrností, potrava může v žaludku zvětšit svůj objem. Dospělé kusy je dobré krmit obden. Požírají také šneky i s ulitou.

> Snášenlivost: Robustní, agresivní ryba. Lze chovat jen s velkými druhy ryb. S nedostatkem prostoru se agresivita zvyšuje. Dravec, malé ryby uloví. Rychle roste a je velmi žravý

Doplňkové parametry

Kategorie: Akvaristika
Maximální velikost: 20 cm a víc
Snášenlivost: Dravec

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole: