Mřenka nádherná - Chromobotia Macracanthus

Maximální velikost: 15-30 cm

Chov: Poměrně snadný

Min.vel.n.: 300 litrů (4 a více kusů). Min. délka x šírka akvária 150 x 50 cm

Snášenlivost: Společenská, teritoriální

Dostupnost Skladem
Možnosti doručení
Kód: R183
160 Kč
Mřenka nádherná - Chromobotia Macracanthus
> Původ: Jihovýchodní Asie: Sumatra, Borneo (Kalimantan)

> Biotop: Asie

> Délka života: Dlouhověká, až 20 let. V akváriích zpravidla méně.

> Dop.počet ryb: Malé hejno alespoň 4 kusů (lépe je chovat více kusů, v malém počtu jsou lekavé a schovávají se).

> Pohlaví: Pohlaví je velmi těžké odlišit. V dospělosti jsou samci štíhlejší. Při chovu v hejnu je vždy vůdčí rybou alfa samice.

> Krmení: Všežravec, ale živá nebo mražená potrava musí převládat. Ideálním krmením jsou patentky, různí červi a menší vodní hmyz. Potravu si zpestřují konzumací plžů (okružáci, levatky.... pouze piskořky mají na ně příliš tvrdou ulitu). Vhodné je dokrmovat zelenou potravou (salát, špenát, okurka, hrách..., nebudou si pak příliš všímat rostlin v akváriu). Příležitostně přijímají i vločkové krmivo, granule a tablety pro obyvatele dna. Pokud jsou krmeny jen umělou potravou a tabletami, mohou strádat a jsou náchylnější k nemocem. Patří k výkonným požíračům zbytků krmiva v celém akváriu, především však na dně.

> Snášenlivost: Je to vcelku mírná ryba, ale jen za předpokladu, že je chována v menším hejnu (alespoň 4 kusy). V hejnu se starají sami o sebe a žádné problémy zpravidla nemívají. Pokud je chována samostatně, v dospělosti hrozí, že bude napadat menší ryby a okusovat jim ploutve. Chov v páru také není ideální, ryby mají tendenci spolu bojovat (potravní teritorium). Pochopitelně ve velké, dobře zarostlé nádrži tyto projevy nemusejí být patrné, ale spoléhat na to se nedá

Doplňkové parametry

Kategorie: Akvaristika
Maximální velikost: 15 - 20 cm, 20 cm a víc
Snášenlivost: Společenská

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole: