Heteranthera zosterifolia

Na pěstování náročnější rostlina.Vyžaduje měkkou vodu a dostatek světla a tepla.
Dostupnost .
Možnosti doručení
Kód: A005
49 Kč
Heteranthera zosterifolia
Rostlina je vhodná pro chov v tropickém akváriu s teplotou vody 23-27°C, ale lze ji s úspěchem pěstovat i kolem 20°C. V chladnější vodě se růst výrazně zpomaluje. Voda by měla být neutrální nebo mírně kyselá, pH 6,0-7,5. V tvrdé vodě staré listy rychle odumírají, zelené zůstávají pouze vršky, rostlina vypadá velmi nevábně.
Ve staré akvarijní vodě, kam přidáme trochu rašeliny, se rostlina cítí dobře. Roste rychle, ale vyžaduje náležitou podporu hnojením a přidáváním CO2. Je nutná pravidelná výměna vody. Abyste získali pěknou rostlinu s bujnými keři, mělo by být osvětlení dostatečně jasné, ne méně než 0,7 W / L. Při nedostatku světla se rostlina nejen hodně natahuje, její listy se rychle stahují a špičky listy zčernají. .
Vláknitý kořenový systém. Na typu substrátu nezáleží, protože výživu přijímá přímo z listů a vody. Upřednostňuje se mírně bahnitá půda. Nevyžaduje speciální substráty. Stálá dávka makroprvků zabraňuje černění listů, stimuluje jas listů. Je výborným a citlivým indikátorem nedostatku železa ve vodě. V tomto případě horní listy rychle zblednou a téměř zbělají.
Mimořádně krásné rostliny s množstvím postranních výhonů, rychle tvořící kompaktní skupinu. Několik stonků stačí k vytvoření velkolepých houštin v krátké době. Za dobrých pěstebních podmínek se začne okamžitě větvit. Nejvhodnější je však do malé nádrže s nízkou hladinou vody do 40 cm, protože v hlubokých nádržích stonky ve spodní části a listy hnijí a ztrácejí na dekorativnosti. V tomto případě je nutné seříznout horní stonek a zasadit do substrátu. Pokud má silné světlo, vyvíjí se velmi rychle, proto je třeba ji pravidelně zastřihávat, jinak bude tak hustá, že se ke spodním listům světlo nedostane.
Heteranthera_zosterifoliaSe spoustou světla je nemožné udržet se v dané oblasti akvária. Rychle zakořenuje a leží na zemi a zabírá území. Po dosažení hladiny leží stonky na vodě a výrazně zakrývají popředí.
Může být použit ke skrytí nevzhledných spodních stonků, jako je Ludwigia glandulosa. Pro snadnost pěstování se doporučuje pro začínající akvaristy. Nevýhoda: krásný vzhled je možný pouze pod silným světlem, které tvoří mnoho kořenů. Velmi snadno se množí řízkováním. Z odříznuté vrcholové nebo střední části stonku s výraznými bočními výhonky, které by měly mít alespoň 8-10 listů. Řízky lze nechat plavat, dokud nezakoření, poté je zasadit do substrátu. Jako plovoucí rostlina roste pomaleji, ale zachovává si svůj původní tvar.Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole: