Hydrocotyle leucocephala

S jistotou lze říci, že jde o rychle rostoucí rostlinu. Na dlouhé stopce, která je na každém lístku ohnutá, vyrůstají kulaté listy, které jsou na okrajích vroubkované. Listy mají velmi světle zelenou barvu. Rostlina rostoucí při dobrém osvětlení má zkrácená internodia, což zahušťuje její vzhled, navíc se často větví a roste do stran v několika stoncích.
Dostupnost .
Možnosti doručení
Kód: A006
45 Kč
Hydrocotyle leucocephala
PĚSTOVÁNÍ:Rostlina je nejvhodnější do tropického akvária, je odolná vůči vysokým teplotám. Rostlinu lze pěstovat v mírně teplém akváriu, její růst je však zpomalen. Optimální teplota vody je 22-28°C, pH 5,5-8,0. Nutnost pravidelné výměny vody, protože ve staré vodě, která se dlouho neměnila, se rychle rozkládá. Reakce a tvrdost vody nemají žádný vliv na vývoj rostliny. Velmi rychle rostoucí rostlina, které se daří v poměrně tvrdé vodě. Při krmení CO 2 roste mnohem lépe. Náročné na osvětlení, ne méně než 0,5 W/l. I při mírném zastínění se listy začnou zmenšovat a rostlina může po chvíli uhynout. Světelný den by neměl být kratší než 12 hodin.
Na typu substrátu pro rostlinu nezáleží, protože živiny z vody jsou absorbovány pouze celou plochou listů a kořeny vyrůstajícími z internodií. Můžete použít písek, jemný nebo hrubý štěrk. Rostlina může v substrátu zakořenit, ale růst se nezlepší a při úplném zaplavení se dokonce zpomalí. Rostliny potřebují především železo, draslík, fosfor a dusík. Pokud rostlině začnou žloutnout listy na okraji, je to důsledek nedostatku nebo nedostatku železa, je nutné do vody přidat hnojiva obsahující železo a draslík. Při nedostatku mikroživin se listy zbarvují do světle zelené.
hydrokotyle2Rychle rostoucí a nenáročná rostlina, lze ji pěstovat v akváriu jakékoliv velikosti. Dokáže se přizpůsobit jakýmkoliv podmínkám v akváriu. Může být pěstován plovoucí na hladině vody a zapuštěný do substrátu. Lépe roste jako plovoucí rostlina se širokými a masitými listy a má mnohem bujnější růst. Průměr listů může být až cca 4,5 cm. Čím vyšší je hladina vody, tím hůře se rostlina cítí při zasazení do substrátu, nejlépe roste, když hladina vody nad ní nepřesahuje 15-20 cm.
Velmi pěkně vypadá zasazený ve skupinách po stranách a na zadní stěně akvária na tmavém pozadí. Ihned po vysazení vystoupí na světlo a rychle se dostane na hladinu vody, kde se rozšíří, přičemž uvolní větší listy, které se zbarví do tmavě zelené. Z každého uzlu vyrůstá malý kořenový systém, který absorbuje živiny s vodou a poskytuje také úkryt pro potěr.
Plovoucí výhonky by měly být odříznuty, pak se nové výhonky tvoří v paždí listů na bázi. Rychle tvoří hustý závoj. Aby ostatní rostliny v akváriu netrpěly nedostatkem světla, měly by být plovoucí výhonky pravidelně odřezávány. Snadno se množí řízkováním, tedy kouskem stonku se 2-3 listy. V dobrých podmínkách lze mladé rostliny získat i z velmi malého stonku s jedním listem. Nejčastěji se množí výsadbou řezaných úlomků stonku, méně často výsevem semen.

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole: