Mřenka Pakistánská - Botia lohachata

Velikost: 10-12 cm

Chov: Poměrně snadný

Min.vel.n.: 200 litrů (chovat ve skupince)

Snášenlivost: Společenská, teritoriální

Dostupnost Skladem
Možnosti doručení
Kód: R178
90 Kč
Mřenka Pakistánská - Botia lohachata
> Původ: Asie: Pákistán, Indie, Bangladéš, Nepál.

> Biotop: Asie

> Délka života: Dlouhověká, až 20 let.

> Dop.počet ryb: 4 a více kusů.

> Pohlaví: Pohlaví lze obtížně rozeznat. Rozdíly jsou patrné až v dospělosti, kdy samci jsou štíhlejší a v době tření mají kolem úst načervenalý nádech. Samice jsou celkově silnější a nejlépe je to rozpoznatelné, když jsou zaplněné jikrami. Mřížkování na těle ryb i zbarvení se může lišit v závislosti na podmínkách v akváriu, postavení jedince ve skupině, krmení, stáří...

> Krmení: Všežravec - přijímá živé i mražené krmivo (ideální jsou patentky) a ráda si pochutná i na řasách a zeleném krmivu. Vhodné jsou i tablety pro obyvatele dna. Vydatně likviduje všechny druhy běžných plžů v akváriu s výjimkou piskořky. Strava by měla být pestrá a pravidelně druhy krmiva střídat. Aktivnější je spíše večer a v noci, kdy je ideální doba i pro krmení. Jsou velice žravé, pozor na překrmení.

> Snášenlivost: Mírumilovná ryba vhodná i do společenských akvárií, je však lépe je chovat v malé skupině a s rybami přiměřené velikosti. Mezi sebou vytvářejí hierarchii, případné drobné souboje nejsou nijak nebezpečné. Ryba je teritoriální a do teritoria nejsou ostatní ryby (jiného druhu) připuštěny.

Doplňkové parametry

Kategorie: Akvaristika
Maximální velikost: 10 - 15 cm
Snášenlivost: Společenská

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole: