pH Test Kit, akvarijní test stanovení hodnoty pH

k přesnému stanovení hodnoty pH ve Vašem akváriu či zahradním rybníčku vyrobené a vyvinuté v České republice
Dostupnost Skladem
Možnosti doručení
Kód: UP55
102 Kč
pH Test Kit, akvarijní test stanovení hodnoty pH
Tento test k přesnému stanovení hodnoty pH ve Vašem akváriu či zahradním rybníčku.


Voda v akváriu:
Kvalita a chemické vlastnosti vody v akváriu jsou velmi důležité pro život veškerých živých organizmů a rostlin v ní. Proto kvalitě vody musíme věnovat velkou pozornost. Zejména rovnováha mezi tzv. kyselostí a zásaditostí je velmi důležitá vlastnost, kterou musíme pravidelně sledovat. V našem případě se jedná o stanovení hodnoty pH ve vodě pomocí našeho jednoduchého barevného porovnávacího testu. Hodnotu pH udržujte v rozmezí, které je stanoveno pro druhy ryb, jež v nádrži chováte. Obecně lze hodnotu pH doporučit v rozmezí 6–8 pH. Výrazný pokles hodnoty pH od Vašich běžných hodnot je indikátorem zhoršení kvality vody a je nutná její částečná výměna.


Postup testování:
1. Přiloženou odměrku vypláchněte v nádrži a naberte 3 ml vody k testování (obr. 1).
2. Lahvičku s testovacím roztokem uchopte ve svislé poloze nad odměrkou a nakapejte do vody 7 kapek roztoku (obr. 2).
3. Vodu s roztokem v odměrce protřepejte (obr. 3).
4. Ihned porovnejte barvu roztoku s barevným vzorníkem a odečtěte odpovídající hodnotu pH (obr. 4). Barevnou stupnici posouvejte před lahvičkou a v průzoru hledejte barevnou shodu, určující hodnotu pH.
5. Po skončení testu vylijte a vypláchněte odměrku pod tekoucí vodou.


Jak upravit požadovanou hodnotu pH v nádrži:
Hodnota pH velmi úzce souvisí s hodnotou KH, kterou je doporučeno rovněž velmi často sledovat a udržovat v rozmezí 8o–10o dKH, proto aby nedocházelo k velkým výkyvům v hodnotách pH. K tomuto účelu použijte náš DAJANA KH TEST KIT. Pro zvýšení pH v nádrži použijte náš přípravek DAJANA pH BASIC (+) a pro snížení hodnoty pH použijte náš přípravek DAJANA pH ACID (-). Hodnoty upravujte postupně ať nedochází ke stresovým situacím v nádrži. Pokud upravujete hodnotu pH po výměně či doplnění vody, vždy použijte náš přípravek DAJANA START PLUS a BIOFILTR pro nastartování optimálního životního prostředí v akváriu.


Bezpečnostní pokyny:
Obsahuje 2-propanol. Přípravek je hořlavý a dráždivý. S 2 – uchovávejte mimo dosah dětí. S 3/7/9 – uchovávejte obal vždy pečlivě uzavřený na chladném a dobře větraném místě. S 20/21 – nejezte, nepijte a nekuřte při používání. S 24/25 – zamezte styku s kůží a očima. R11/18 – vysoce hořlavý, při používání může vytvořit hořlavě směsi par se vzduchem.


Vyvinuté a vyrobené v České republice.

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole: